A bíróság döntése nyomán Hotz Antal, akit a Kétfarkú Kutya Párt korábban kizárt, visszanyerte tagságát. Ennek ellenére a párt vezetése nem kíván együttműködni vele a jövőben.
A helyzet továbbra is feszült, mivel Hotz újabb törvényességi eljárást kezdeményezett a párt működésének jogszerűtlenségei miatt.
Jót derültem azon a híren, miszerint a XII. kerület részéről feljelentést tettek a Hegyvidéki Egészségügyi Központ vezetője ellen, aki állítólag több tízmillió forintnyi kárt okozott az önkormányzatnak. Úgy vélem, Kovács Gergely polgármesternek is ideje lenne rendet raknia a saját udvarán, hiszen a Magyar Kétfarkú Kutya Pártnál is lenne mit átgondolni - nyilatkozta Hotz Antal a Blikknek, aki nem mellesleg az elmúlt évek során már kétszer is távozott a pártból.
Most már egy hivatalos dokumentum is megerősíti, hogy mindkét esetben törvényellenes tevékenységről van szó.
Az események három évvel ezelőtt kezdődtek. Akkoriban Hotz mellett Victora Zsoltot, az elnökség egyik tagját sem fogadták el a pártban. A kizárás ellen mindketten bírósági úton léptek fel, és mivel a bíróság az ő álláspontjukat támogatta, a jogerős döntés nyomán 2023 októberében vissza kellett állítaniuk a párttagságukat.
- Ez megtörtént ugyan, de korlátozták a jogosultságaimat, és nem lehettem admin a párt Facebook-csoportjában. Emellett más jelek is utaltak arra, nem szívesen látnak az MKKP-ben - tette hozzá Hotz Antal.
Így 2024 májusában előzetes értesítés nélkül kizártak az Fb-csoportból, majd a közgyűlésre sem küldtek neki meghívót.
- Ősszel már nem hagytak ki a körből, de az október 26-án tartandó közgyűlésére kiküldött meghívó olvasásakor azzal szembesültem, hogy újra napirendre kerül a kizárásom - mondta Hotz. - Az indok az volt, hogy két éve nem veszek részt a párt életében és hogy nyilvánosan támadtam a IX. kerületi városvezetést.
Szerinte teljesen érthetetlen, hogyan lehetett volna aktívan részt venni, hiszen egyrészt kizárták, másrészt a párttagsága visszaállítása után is számos jogosultságát korlátozták.
Kifejtettem mindezt egy levél formájában, és világosan kifejeztem azt a véleményemet is, hogy a működés körül vannak kérdőjelek. A 2022-es Alapszabály ugyanis a bíróság által még nem kapott hivatalos jóváhagyást, ráadásul a jelenlegi székhely sincs bejegyezve a nyilvántartásba. Hotz arra is emlékeztetett, hogy 2018-ban az Állami Számvevőszék kezdeményezte a Momentum és a Párbeszéd állami támogatásának felfüggesztését, mivel azok nem voltak elérhetők a közhiteles nyilvántartásban feltüntetett székhelyükön.
Hotz szerint a 2022-es kampányköltések között is akadnak érdekes tételek, amiről táblázatot is mutatott lapunknak. A listában található a sajttáltól kezdve az ütvefúróig egy csomó minden azzal együtt, hogy meg nem nevezett egyéni vállalkozókra hivatkozva fizettek ki több millió forintot előadói művészeti tevékenységre, egyéb üzleti tanácsadásra, grafikai tervezésre, műsorgyártásra, reklám ügynöki tevékenységre, kerékpárokra, színpadtechnikára vagy magánszemélynek kampányeszközökre.
Hotz Antal második kizárása hasonló forgatókönyv szerint zajlott, mint az első, és a bíróság ismét megállapította, hogy az eljárás nem felelt meg a jogszabályi kereteknek. Ennek következtében visszaállították a párttagságát. Az MKKP nem élt fellebbezéssel a döntés ellen, így az jogerőre emelkedett.
Felvetettük a kérdést: miért kívánják, hogy a párton kívül helyezkedjünk el?
- Többször szóvá tettem a működés szabályosságára és a pénzköltésre vonatkozó aggályaimat. Szerintem voltak indokolatlan kiadások. Így például az, amikor egy 2021-es balesetben totálkárosra tört autó helyett másikat vett a párt Kovács Gergely édesapjától, holott bérelt már egy gépkocsit. Szerintem, az akkori kampányra jobban jött volna a pénz - jegyezte meg.
Hotz Antal megemlítette, hogy mindezeket a problémákat jelezte a párttagságnak és Kovács Gergelynek is. Rámutatott arra, hogy a kiadások dokumentálása szabálytalanul történik, a párt székhelye nem egyezik meg a bejegyzett címmel, és az alapszabály hatályossá tétele 2018 óta elmaradt.
- Anti egy megbántott srác, és nem véletlenül távolítottuk el, miután kiderült, hogy a webshop működtetése során tizenéves lányokkal beszélgetett - nyilatkozta a Blikknek Kovács Gergely, a Kétfarkú Kutya Párt elnöke. - Évek óta emlegeti ezeket a dolgokat az újságíróknak, és mi már válaszoltunk is rá. Az viszont zavar, hogy a bíróság miért nem frissítette a hivatalos címünket, hiszen már legalább ötször benyújtottuk a kérvényt. Az autót pedig az apámtól vásároltuk, mert kedvező áron kínálta, és ezt mindenki tudta.
Hozzátette, Hotz Antalt újra kizárják, miután a tagok nem szeretnének vele együtt dolgozni.
Kovács mellett a párt igazgatója, Nagy Dávid is kifejtette gondolatait egy e-mail üzenet keretein belül.
Anti stílusa és tevékenysége számos konfliktust generált a párt külső és belső kommunikációjában egyaránt. Ennek következtében többször is megpróbáltuk "kiscicává" átkonvertálni, hogy talán segíthet, de sajnos nem jártunk sikerrel. 2022 nyarán a tagság minősített többséggel határozott Hotz Antal tagságáról, de a szavazás és a kizárás módja nem felelt meg a törvényes követelményeknek; a döntést nem a pártközpontban, hanem a közterületen hoztuk meg. Ennek következményeként a Párt visszaadta Hotz Antal tagságát. Azóta Hotz Antal nem aktív a párt életében: nem dolgozik, nem önkénteskedik, és nem vesz részt semmilyen ötletelésben vagy kampányban. A Magyar Kétfarkú Kutya Párt alapszabálya elég rugalmas, de sajnos Hotz Anti ezzel visszaél, így szükségessé vált a módosítása. A Honda beszerzésével kapcsolatos kérdéseket 2022-ben számos alkalommal tisztáztuk, de most is megismétlem: a megvétel fedezetét a korábbi Dacia Logan autó biztosításából származó 3,2 millió forint adta, amelyhez a taggyűlés a 2022-es költségvetés elfogadásakor további 2 millió forintot biztosított. Ez azt jelenti, hogy a taggyűlés döntése alapján összesen 5,2 millió forint állt rendelkezésre a gépjármű beszerzésére, de végül csak 4 millió forintot költöttünk el. A Honda gépjárművet Gergő édesapja a piaci ár alatt tudta értékesíteni, ezzel körülbelül 300-400.000 forinttal támogatva a pártot. Sokszor okozott nehézségeket Anti számára, hogy nem értette a költségvetés, a döntések, a kiadmányozás és kontírozás közötti összefüggéseket. Ráadásul nem is az a szándéka, hogy megértse, hanem inkább feszültséget próbál kelteni - pedig a döntések mögött mindig volt felhatalmazás, ahogy már említettem. Ez pedig egyszerűen nevetséges.