A forint jövőjét alapvetően befolyásoló időszak előtt állunk.
Az előző héten az amerikai és magyar tőzsdéken is jelentős mozgások zajlottak: az amerikai piacokon esés volt tapasztalható egy erős foglalkoztatási jelentés miatt, míg a BUX-index új csúcsot ért el. A forint árfolyama az euróval szemben a múlt héten erősödött, míg a dollárral szemben enyhe gyengülést mutatott. A most következő napokban kiemelten figyeljük a hazai inflációs adatokat és a nemzetközi makroadatokat, beleértve az amerikai munkaerőpiaci mutatókat és kínai GDP-adatokat. Ezek az információk jelentősen kihathatnak a forintárfolyamra is.
Pénteken jelentős visszaeséssel zártak az amerikai tőzsdék, miután a vártnál kedvezőbb foglalkoztatási jelentés megdöntötte a Wall Street optimizmusát a Federal Reserve esetleges további kamatcsökkentéseivel kapcsolatban az idei év során.
A Dow Jones index 696,75 pontos, ami 1,63%-os csökkenést jelentett, így 41 938,45 ponton fejezte be a kereskedést. Az S&P 500 esetében a csökkenés 1,54%-os volt, záróértéke 5 827,04 pont lett. A Nasdaq Composite szintén hasonló mértékű, 1,63%-os visszaesést könyvelhetett el, végül 19 161,63 ponton zárult.
A legfrissebb esések hatására mindhárom jelentős index visszaesett a negatív tartományba, ami 2025-ös kilátásokat illetően aggasztó jel. Ez már a második hét, amikor heti veszteséget könyvelhetünk el: az S&P 500 1,9%-kal, a Nasdaq Composite 2,3%-kal, míg a Dow Jones index körülbelül 1,9%-kal csökkent az elmúlt hét során.