A háborúk kora köszöntött ránk, ahol a legújabb technológiai újítások között már kémcsótányok is szerepelnek, amelyeket különböző startupok fejlesztenek.

Németország hamarosan a világ vezetői közé emelkedhet a fegyverkezés terén, hiszen innovatív fejlesztések zajlanak, amelyek között mesterséges intelligenciával működő robotok és különleges kémcsótányok is szerepelnek.
Gundbert Scherf, a mesterséges intelligencia-alapú katonai technológiákat fejlesztő Helsing társalapítója szerint Oroszország ukrajnai inváziója alapvetően változtatta meg Európa védelmi stratégiáját. A müncheni székhelyű startup értéke egy év alatt több mint kétszeresére, 12 milliárd dollárra nőtt.
A Reuters több vezetővel, befektetővel és döntéshozóval is beszélgetett annak érdekében, hogy kiderítse Németország hogyan szeretne központi szerepet játszani Európa újrafegyverkezésében. Ugyanis a korábban a pacifizmust hirdető ország mára az európai védelmi ipar élére kezd törni. Ezt példázza az is, hogy 2029-ig évi 162 milliárd euróra kívánja növelni a védelmi kiadásait.
Berlin például lényegesen megkönnyíti a közbeszerzési folyamatokat, lehetővé téve a startupok közvetlen részvételét a hadsereg technológiai innovációiban. Az új jogszabályok bevezetésével az előlegfizetés is elérhetővé válik, és a pályázatok során előnyt élveznek az uniós versenyzők.
Az innováció szédítő ütemű fejlődése már most is jelentős hatásokat gyakorol a piacon: különböző német vállalatok – mint a Helsing, az ARX Robotics vagy a Quantum Systems – egyre nagyobb számban kapják a katonai megrendeléseket. Ezek a dinamikusan fejlődő startupok nem csupán a szokványos megoldásokra fókuszálnak, hanem izgalmas új eszközöket is fejlesztenek, például harci robotokat, kompakt tengeralattjárókat és sőt, olyan innovatív megoldásokat is, mint a "kémcsótányok".
Az egyre gyengélkedő német autóipar miatt a mérnökök kapacitása felszabadult, ezáltal kedvezve a védelmi ipar fejlesztésének és a startupoknak is. A német védelmi ipar így könnyen a világ élvonalába törhet - akárcsak a II. világháború előtt.
A tavalyi év során az európai védelmi startupok összesen 1 milliárd dollár értékű kockázati tőkét vonzottak, amelyből Németország kiemelkedő részesedést szerzett. Ez a tendencia nem csupán gazdasági szempontból fontos, hanem a katonai és technológiai fejlődés terén is jelzi, hogy az ország ambíciója, hogy vezető szerepet töltsön be Európában.