A korrupciós botrány következtében a Huawei komoly lépéseket tett, és elbocsátásokra kényszerült.


A Huawei két munkavállalóját elbocsátotta, míg egy harmadikat felfüggesztett, miután felmerült a gyanú, hogy az érintettek köze lehettek az Európai Parlamentben zajló vesztegetési botrányhoz. Jelenleg nem áll rendelkezésre információ arról, hogy a kirúgott dolgozóknak pontosan milyen szerepük volt az ügyben.

Két alkalmazottját kirúgta, egyet pedig felfüggesztett a Huawei, mert a gyanú szerint részt vettek a kínai technológiai óriáscéget és az Európai Parlamentet körülvevő vesztegetési ügyben - számolt be a Politico.

A cég április elsején "két munkavállaló munkaviszonyát megszüntette", míg egy harmadikat április másodikán felfüggesztett - olvasható a Huawei szóvivőjének nyilatkozatában. "A folyamatban lévő vizsgálatot komolyan kezeljük" - hangsúlyozta a szóvivő.

A korrupciós ügy vizsgálatának fókuszában a vállalat egyik lobbistája, egy magas rangú menedzsere, valamint a beszerzési osztály vezetője áll. Ők először a múlt héten jelentek meg a belga bíróság előtt, ahol eljárási meghallgatások zajlottak. A hatóságok a tisztviselőket előzetesen korrupcióval, bűnszervezethez való kapcsolódással és pénzmosás bűntettével vádolják.

Nem teljesen egyértelmű, hogy a Huawei által elbocsátott és felfüggesztett három munkatárs megegyezik-e az előzetes vádakkal sújtott Huawei-tisztviselőkkel.

A vállalatunk határozottan elutasítja a korrupció minden formáját, és zéró toleranciát tanúsít ezzel kapcsolatban. Elkötelezettségünk nem csupán szavakban, hanem tetteinkben is megnyilvánul: folyamatosan figyelemmel kísérjük és betartjuk az összes releváns törvényt és szabályozást.

- emelte ki a Huawei képviselője.

A belga ügyészség pénteki bejelentésében nyolc személyt vádolt meg, mindössze három héttel azt követően, hogy a rendőrség házkutatásokat végzett különböző belgiumi és portugáliai helyszíneken, köztük a Huawei brüsszeli irodájában is.

A nyomozók jelenleg azt elemzik, hogy történt-e jogellenes kifizetés, amelynek célja a politikai támogatás megszerzése volt egy nyílt levélhez, amely a kínai vállalat érdekeit hirdeti. Ezt a levelet nyolc európai parlamenti képviselő látta el aláírásával.

A nyolc gyanúsított közül hármat folyamatos megfigyelés alatt tartanak, kettőt pedig "feltételekkel" szabadon engedtek. Három személy viszont továbbra is a börtön falai mögött marad - derül ki az ügyészség hivatalos közleményéből.

Mint ahogy már korábban említettük, a holland Follow the Money nevű oknyomozó újságírói hálózat által nyilvánosságra hozott adatok alapján a Huawei, a kínai telekommunikációs óriás, komoly szerepet játszik egy korrupciós botrányban. A cég lobbistái állítólag európai parlamenti képviselőket próbáltak megvesztegetni, hogy ezzel befolyásolják az uniós döntéshozatali folyamatokat.

A Huawei Technologies a vádakkal kapcsolatban a következőket közölte:

A Huawei komolyan tekinti ezeket a vádakat, és haladéktalanul kapcsolatba lép a nyomozó hatóságokkal a helyzet alaposabb megértése érdekében. A cég zéró toleranciát hirdet a korrupcióval és egyéb jogsértésekkel szemben, és elkötelezetten dolgozik azon, hogy minden körülmények között megfeleljen a vonatkozó jogszabályoknak és előírásoknak.

A vállalat eddig is hangsúlyozta elkötelezettségét a törvények és szabályozások maradéktalan betartása iránt, amelyek azon országokban és régiókban érvényesek, ahol tevékenykedik. A Huawei számára az integritásra épülő üzleti gyakorlat alapvető érték, amely mellett elkötelezetten kiemeli az üzleti etika fontosságát, és szigorúan ügyel arra, hogy minden vonatkozó jogszabályt és előírást betartsanak.

Related posts