BB Pongó büszkén állítja, hogy ő volt az, aki megálmodta az új adórendszert.

2002. szeptember 1-jén debütált az első Big Brother, ahol először lépett a nagyközönség elé a komlói Lassan Zoltán, közismert nevén Pongó. A rendőri pályáját hátrahagyó férfi a női fehérneműk kereskedelmére váltott, és azóta sokan csak „bugyiárusként” emlegetik. Az utóbbi 23 évben számos esemény formálta az életét, de talán a legemlékezetesebb pillanatát 2015-ben élte át, amikor lélegzetelállító Guinness-rekordot állított fel: ötven órán keresztül építette a testét, mindezt anélkül, hogy egyszer is lefeküdt volna.
Később derült fény arra, hogy nála tüdődaganatot diagnosztizáltak, és az orvosok csupán néhány hónapot jósoltak neki. Ám 2018-ra már gyógyultan mesélt a tapasztalatairól. 54 éves korában pedig elindult a Ninja Warrior versenyén. Nemrégiben pedig kiderült, hogy nem csupán a sportban és a bugyik világában jeleskedik, hanem sokkal több rejtett tehetséggel is bír.
Egy ifjúsági szervezetnél dolgoztam, amikor egy kislány nyomtalanul eltűnt. Ő még csak kisiskolás volt... Az a kérdés merült fel, hogy mit tehetnénk, hogy megelőzzük az ilyen eseteket, hogy a gyerekek biztonságban legyenek. A bérletek csupán lógattak a nyakukban, és lehet, hogy annyira meg voltak rémülve, hogy képtelenek voltak elmondani a nevüket.
Akkor én azt mondtam, hogy legyen diákigazolvány. Innen ered a diákigazolvány, és azt én találtam ki.
Elmondom a másikat, és nem szeretnék nagyképűnek tűnni. Akárhonnan is érkezik valaki, képes lehet értékes gondolatokat megosztani vagy kreatív ötleteket kidolgozni.
Vannak olyanok, akik mentesülnek az alanyi adó alól, és őket KATA-soknak nevezik. Az ő adózási rendszerük lépcsőzetes felépítését pedig én álmodtam meg.
Elmondom, hogy mi történt: vállalkozóként dolgoztam, és amikor a forgalmam túllépte a tízmillió forintot, a dolgok kezdtek bonyolulttá válni. Gondoltam, miért ne lehetne inkább tizenkétmillióra emelni ezt az összeget, vagy akár létrehozhatnánk egy fokozatos rendszert is. Így hát ellátogattam az országgyűlési képviselőmhöz, hiszen a politikusok azért vannak, hogy segítsenek nekünk.
Ellátogattam dr. Hoppál Péter fogadóórájára, ahol lehetőségem nyílt megosztani vele a témámat. Kérte, hogy írásban is foglaljam össze a mondandómat, és legközelebb, a következő héten vigyem el neki.
Leírtam, bevittem. Fél év múlva mondja a feleségem: 'Figyelj, megváltozott a KATA!' Aztán sorolták az én, lépcsőzetes kialakításomat..." - mondta Pongó, aki ezzel azt állítja, nemcsak a diákigazolvány kitalálója, de az adóreform is általa íródott.