A Szegedi Kortárs Balett izgalmas új bemutatókkal lepi meg közönségét 2025-re, folytatva a külföldön is elismert sikerek sorát.
Magyarországon és külföldön egyaránt óriási lelkesedéssel és sikerrel fogadták a társulat karácsonyi előadását, a Diótörőt. Csajkovszkij varázslatos zenéje és az előadás friss, játékos megközelítése, amely mégis megőrzi a klasszikus művek hangulatát és látványát, nemcsak a fiatal nézőket, hanem a felnőtteket is elkápráztatta. Szegeden a gyerekbérlet keretein belül január és február folyamán továbbra is műsoron marad az előadás. Emellett felújítják a nagy népszerűségnek örvendő Shakespeare darabot, a Leart, és elkezdik a Jelenetek a házasságról című új produkció előkészületeit, amely izgalmas újdonságot ígér a közönség számára.
A 2024/25-ös évad kezdete óta az együttes eddig 67 lenyűgöző előadást mutatott be, amelyből Franciaország, Finnország és Belgium területén összesen 25 alkalommal léptek színpadra. Párizsban debütált a társulat, ahol a Le 13ème Art Theatre kilencszáz fős közönsége előtt 14 estén aratták le sikerüket a Fekete hattyú és a Carmina Burana előadásokkal. Ez a teljesítmény kiváló belépőként szolgált Európa kulturális életének egyik központjába. Helsinkiben, a Savoy Színházban, valamint Brüsszelben a Cirque Royal 3500 férőhelyes nézőterén visszatérő vendégként fogadták a szegedi együttest, ami tovább erősítette a hírnevüket a nemzetközi porondon.
Echéry-Pataki András igazgató arról számolt be, hogy a Szegedi Kortárs Balett Belgium legkedveltebb balett-társulatává vált; vezeti a leglátogatottabb balettegyüttesek listáját, hiszen a legtöbb jegy a Carmina Burana, a Fekete hattyú és a Diótörő című előadásokra fogyott. Didier Durieux belga menedzserükkel hosszú távú céljaik vannak, és már 2025 karácsonyára hirdetik a jegyeket, illetve 2026-ra is terveznek.
A Brüsszeli Liszt Intézet kísérő rendezvénnyel csatlakozott az előadásokhoz, amelyből hagyományt kívánnak teremteni. A szervezet székházában szakmai napot tartottak, melynek keretein belül Czár Gergely társkoreográfus és Imelda Bianca Jeremias jelmeztervező részvételével nagy érdeklődésre számot tartó pódiumbeszélgetést és jelmezkiállítást szerveztek, valamint a vendégek részletet tekinthettek meg a Carmina Buranából. Az estet Magyarország belgiumi nagykövete, Kovács Tamás Iván nyitotta meg, beszédében hosszasan méltatva a szegedi művészeket. A diplomata visszatérő vendége az együttes előadásainak.
A 2025-ös év első bemutatójaként tavasszal Ingmar Bergman kultfilmjének címére utalva, Juronics Tamás művészeti vezető születendő koreográfiáját, a Jelenetek a házasságról című művet tűzik műsorra. A darab a Nemzeti Táncszínház partnerségével valósul meg és először a szegedi nézők előtt mutatkozik be április 25-én, majd Budapestet követően külföldre is utaztatják.
Juronics Tamás bejelentette, hogy az ősz folyamán Mozart zsenialitása előtt tisztelegve egy új koreográfiát készít, melynek címe Ama deus. Ez a mű a zeneszerző életművére építve felfedi Mozart személyiségét, a nőkhöz fűződő kapcsolatait, és bemutatja, hogyan viszonyult a körülötte lévő világhoz. Az előadás hazai premierje után decemberben, a zeneszerző halálának évfordulóján Brüsszelben is látható lesz.