Tulsi Gabbard egy amerikai politikai személyiség és volt kongresszusi képviselő, aki Hawaii állam képviseletében szolgált. Az utóbbi időszakban számos vitát generált, különösen azzal, hogy nyilvánosan bírálta Barack Obama volt elnököt, hazaárulással vádol

Kép: Economx - Tulsi Gabbard és Donald Trump (FORRÁS: Instagram @tulsigabbard)
2017 januárjában, amikor a Steele-dosszié napvilágra került, óriási hullámokat vert az amerikai politikai tájban. Ez az ellenzéki kutatási anyag olyan állításokat tartalmazott, amelyek Donald Trump elnöki kampánya és az orosz kormány közötti lehetséges összejátszásra utaltak a 2016-os választási időszak alatt és azt követően. A dosszié megjelenése mindössze néhány nappal az új elnök beiktatása előtt történt, és az akkoriban nyugalmazott brit hírszerző, Christopher Steele keze nyomát viseli. Az események láncolata feszültséget teremtett a politikai életben, és számos kérdést vetett fel a választási folyamat tisztaságával kapcsolatban.
Akkoriban a dossziét megbízhatónak ítélték, köszönhetően annak, hogy egy neves ex-titkosszolga neve fűződött hozzá. Öt év elteltével azonban a dokumentum tartalmát már nem lehetett biztosan elfogadni, és hitelessége megkérdőjeleződött. Azok a források, akiket Steele a jelentésében megnevezett, hamis információkat adtak az FBI-nak arról, hogy honnan szerezték az adatokat.
- Ezt a megállapítást a CNN már 2021-ben közzétette.
Több kérdés felmerült azóta a dosszié politikai felhasználásával kapcsolatban, ugyanis a republikánus politikusok állítják, politikai fegyverként használták azt Donald Trump ellen 2016-ban a demokraták. Ilyen véleményen van Tulsi Gabbard is, a nemzeti hírszerzés jelenlegi vezetője.
Tulsi Gabbard egy sokoldalú amerikai politikai figura és veterán, aki karrierjét 2002-ben kezdte, amikor is Hawaii állam egyik körzetében a demokraták színeiben lépett a politikai porondra, képviselve szülőföldje érdekeit az állami törvényhozásban. Katonai pályafutását Irakban és Kuvaitban folytatta, ahol tapasztalatokat szerzett a nemzetvédelem terén. 2012-ben a Kongresszus képviselőházának tagjává választották, ám ambíciói gyorsan túlnőttek ezen a poszton, így 2019 januárjában bejelentette, hogy indul az elnöki posztért a demokraták előválasztásán. 2020-ban azonban úgy döntött, hogy visszalép a jelöltségtől, és Joe Biden támogatása mellett tette le a voksát. Két évvel később, 2022-ben pedig meglepő lépésként elhagyta a Demokrata Pártot, ami új irányt adott politikai pályafutásának.
A pártból való kilépését olyan érvek mentén indokolta, mint például
Kilépése után független politikusként tevékenykedett, 2022-ben pedig már republikánus jelölteket támogatott, köztük a jelenlegi alelnököt, JD Vance-t. 2024. augusztus 26-án egy Nemzeti Gárda eseményen nyilvánosan megjelent Donald Trump mellett, ahol hivatalosan támogatta Trump újraválasztását, és Trump átmeneti csapatának tiszteletbeli társelnöke lett Robert F. Kennedy Jr. mellett.
Október hónapjában bejelentette, hogy csatlakozik a Republikánus Párthoz, ezzel új fejezetet nyitva politikai pályafutásában.
Donald Trump 2024. november 13-án jelentette be Tulsi Gabbard kinevezését a nemzeti hírszerzés élére. Ez a döntés azonban jelentős ellenállásba ütközött, mind a demokraták, mind a republikánusok részéről. A kritikák között felmerültek olyan aggályok, amelyek a politikai pályafutását és nézeteit célozták meg, például azt, hogy Gabbard korábbi álláspontjai és vitatott megnyilvánulásai nem tükrözik a hírszerzés semlegességét és megbízhatóságát.
Végül a szenátus megszavazta a kinevezését, csupán Mitch McConnell republikánus szenátor volt az, aki ellenzi ezt a döntést.
Tulsi Gabbard 2025. február 12-én hivatalosan is átadta magát a nyolcadik nemzetbiztonsági igazgató szerepének, ezzel történelmet írva, hiszen ő az első nő, aki betölti ezt a pozíciót. Esküjében hangsúlyozta, hogy prioritása az amerikai nép biztonságának, védelmének és szabadságának megőrzésére összpontosít, miközben kritikát fogalmazott meg a hírszerző közösség politizálásával kapcsolatban, echo-zva Donald Trump korábbi állításait.
Tulsi Gabbard nemrégiben közzétette azt a titkos jelentést, amely felfedi, hogy Barack Obama kormánya tudatosan félrevezetett információkat közölt az amerikai közvéleménnyel, mindezt pedig a 2016-os elnökválasztás manipulálása érdekében tette. E választások során Hillary Clinton, a demokraták jelöltje és Donald Trump, a republikánus kihívó vívták meg a harcot az elnöki székért.
Gabbard véleménye szerint ez volt az alapja annak a hosszú éveken át tartó puccskísérletnek, amelyet Donald Trump ellen irányítottak, és amelyet a volt elnök valamint magas rangú tisztviselői célul tűztek ki. Az igazgató szándéka az, hogy...
minden személyt, aki ennek az összeesküvésnek része volt, vessék alá vizsgálatoknak, és vonják őket felelősségre,
Továbbá közölték, hogy minden szükséges iratot a büntetőeljárás lebonyolítása érdekében az igazságügyi minisztérium részére át fognak adni.
Gabbard véleménye szerint a választások előtt a hírszerzési elemzések arra a következtetésre jutottak, hogy...
Oroszország valószínűleg nem kísérelte meg befolyásolni az elnökválasztást kibertámadások révén.
Egy 2016. december 7-i belső feljegyzés szerint "külföldi ellenfelek nem használtak kibertámadást a választási infrastruktúra ellen, hogy megváltoztassák az elnökválasztás kimenetelét".
Mindezek ellenére a nemzeti hírszerzés akkori vezetője, James Clapper, valamint az ő végrehajtó csapata felszólította a CIA-t, az FBI-t, az NSA-t (Nemzeti Biztonsági Ügynökség) és a Belbiztonsági Minisztériumot, hogy állítsanak össze egy friss hírszerzési jelentést az orosz beavatkozásról, állítólag Obama kívánságára.
Tulsi Gabbard éles kritikát fogalmazott meg Barack Obama irányába, amikor azt állította, hogy a volt elnök hamis információkat szolgáltatott a médiának az orosz befolyás ügyében. Gabbard a 2017. január 6-án nyilvánosságra hozott jelentésre hivatkozott, amely szerint a választások során valóban orosz hatások érvényesülhettek, ezzel megkérdőjelezve a korábbi álláspontokat. Azonban Gabbard nem fogadja el ezt az új jelentést, mivel az olyan forrásokra támaszkodik, mint a már említett Steele-dosszié, amelyet ő hiteltelennek tart.