Feltárult: lehetséges, hogy ez a Trumpék által kidolgozott stratégia az ukrajnai konfliktus befejezésére! - Mandiner


Nyitókép: archív fotó Trump és Putyin korábbi találkozásáról (Brendan Smialowski / AFP)

Donald Trump tanácsadói egyre gyakrabban hangoztatják, hogy Ukrajnának kompromisszumot kell kötnie, és bizonyos területeket fel kell adnia. Emellett úgy vélik, hogy a NATO-hoz való csatlakozásról is le kell mondania, mivel szerintük ezek a lépések elengedhetetlenek a háború lezárásához.

A januárban hivatalba lépő új elnök tanácsadói nyíltan és zárt ajtók mögött is kifejtik véleményeiket, amelyeket az Euractiv összefoglalásában találhatunk.

Trump tanácsadói Kijevet és Moszkvát a tárgyalóasztalhoz kívánják ültetni, és ezt két különböző stratégiával szeretnék megvalósítani:

ha vonakodnának a tárgyalások megkezdésétől.

Az Euractiv által megszólaltatott elemző szerint Putyinnak nem kell sietnie: Moszkva követelése az, hogy Ukrajna mondjon le a NATO-tagságról és négy tartományáról, amelyek jelenleg nincsenek is teljesen orosz megszállás alatt. Ezt azonban elutasítja Kijev.

Trump tanácsadói úgy vélik, hogy a jövőben valószínűleg Trump, Zelenszkij és Putyin hármasának kell majd összeülnie, hogy közösen tárgyaljanak a háborúból való kilépés lehetőségeiről.

Keith Kellogg, Trump által kinevezett tanácsadó, aki Oroszország és Ukrajna ügyében jártas, úgy véli, hogy...

Ukrajnát a támogatás felfüggesztésével, míg Moszkvát Ukrajna támogatásának növelésével kellene a tárgyalóasztalhoz terelni, amennyiben ellenállnának. Ukrajna továbbra is amerikai biztonsági garanciákra számíthatna, például a békekötést követően is folytatódó amerikai fegyverszállítások formájában.

J.D. Vance, aki Donald Trump megválasztott alelnökeként ismert, saját elképzelésekkel rendelkezik Ukrajna jövőjét illetően.

A javasolt erődítések kiemelt fontosságúak az esetleges újabb orosz támadások megakadályozása érdekében. Ugyanakkor Vance véleménye szerint Ukrajna NATO-tagságának megvalósítása nem lenne kívánatos lépés.

Richard Grenell, Trump egykori németországi nagykövete úgy véli, hogy Kelet-Ukrajnában autonóm zónák kialakítása lenne a legjobb megoldás. Emellett megjegyezte, hogy az Egyesült Államok számára Ukrajna NATO-tagsága nem előnyös.

Donald Trump szóvivője, Karoline Leavitt kiemeli, hogy Trump maximálisan elkötelezett amellett, hogy mindent megtegyen a céljai elérése érdekében.

A Kreml szóvivője, Dmitrij Peszkov nyilatkozatában hangsúlyozta, hogy nem tudják megítélni az egyedi megnyilatkozásokat, amíg nem ismerik a teljes koncepciót.

Related posts