"Volt már alkalma felfedezni a Maldív-szigetek varázsát? Orbán Ráhel viszont minden héten élvezi ezt a paradicsomi helyet!" - Magyar Péter hazai terepen.

A címben említett idézet Magyar Péter szájából hangzott el, amikor egy súlyosan megviselt szellemi és fizikai állapotú hölgyet megszólított, aki a Nemzet Hangja-turné komáromi állomásán a kormány képviselőjeként jelent meg. A Tisza Párt elnöke szerdán négy különböző helyszínen lépett fel Komárom-Esztergom megyében, ahol a 444 munkatársai folyamatosan követték eseményeket. A hölgyel folytatott beszélgetés során rengeteg információt nyertünk arról, mi zajlik Magyarországon és a társadalomban.
Magyar március 15-én bejelentette, hogy elindítja a Nemzet Hangja néven futó ál-népszavazását, amely számos érdekes kérdést tartalmaz. Ez a lépés nyilvánvalóan arra irányul, hogy a tavalyi év óta tartó népszerűségét tovább növelje, és Orbán Viktor egyik kedvenc témáját, az ál-népszavazásokat, saját céljaira használja fel. Magyar ígéretet tett arra, hogy az ország minden településére eljuttatják a kérdőíveket, amelyeket online is ki lehet tölteni, így biztosítva a széleskörű részvételt.
Ezek a látogatások egy részén maga Magyar is megjelenik. Az utóbbi hetekben megyéről megyére járta az országot, a finisre hagyott Tolna és Baranya előtt azt a Komárom-Esztergomot végigjárva, ami a Tiszának szinte hazai pálya. A 2024-es EP-választáson, ami az egyetlen alkalom volt, ahol az óvatos párt eddig megmérette magát, csak Pest megyében és Budapesten szavaztak többen a Tiszára, mint Komárom-Esztergomban, ahol a 43 százalékos Fidesz mögött 32 százalékot kaptak.
A szerdai miniturné négy állomása a megye négy, sok szempontból különböző települését érintette. Magyar a 11 ezer lakosú Dorogon kezdett, ahol a bányászmúlt és a baloldali hagyományok annyira élnek, hogy a városnak máig egy volt MSZP-s a polgármestere. Itt tavaly a Tisza 38%-32%-ra verte a Fideszt, ami országosan is kiemelkedő eredmény volt. A második állomás az alig 5 ezer lakosú kisváros, Lábatlan volt, ahol a Fidesz 41-31-re nyert. Harmadikként a 20 ezres Komárom következett, ahol a Fidesz 46-30-ra, tehát megyei szinten alaposan elverte a Tiszát. Magyar utolsó fellépése a 23 ezres Tatán volt, ahol 2024-ben a Fidesz alig 39-36-ra nyert.
Az egyes helyszíneken a nézőszámot és a közönség összetételét nyilván az időpont is befolyásolta, hiszen a munkaidőben tartott Magyar-showkra talán nem mindenki tudott odaérni, aki szeretett volna. A várakozásoknak megfelelően lakosságarányosan azon a Dorogon voltak a legtöbben, néhány százan, ahol Magyar Péter fél tizenegykor lépett a Tisza piros-fehér-zöldre mázolt kisteherautójának platójára, a mikrofon mögé. Lábatlanban délben száznál talán valamivel többen lehettek, a relatíve fideszes Komáromban kora délután nagyjából annyian, mint Dorogon, míg Tatán, ahol késő délután a tavaszi napsütésben a tópart a megszokottnál is idillibb hangulatú volt, valamivel többen.
Volt, ahol a potenciális szavazóknak több standot állítottak fel, másutt viszont kevesebb kínálat várta őket. Tatán, a kisebb fesztivál keretein belül, három különböző szuvenírárus is megjelent, akik a megszokott piros-fehér-zöld giccseik mellett ezúttal tiszta zászlókkal bővítették a portfóliójukat az eseményhez igazodva. A helyszíneken magyar marcona biztonsági őrök, végtelen lelkes önkéntesek egyenpulóverben és láthatósági mellényben, valamint sajtósok és tartalomgyártók segítettek, hogy minden zökkenőmentesen menjen.
A közönség összetétele és karaktere lényegesen átalakult. A dorogi rendezvényen megjelentek többsége akár egy DK-s vagy fideszes eseményen is megfordulhatott volna, akárcsak a szinte falusias hangulatú Lábatlanban, ahol az 1848-as emlékmű tövében a jelentős nyugdíjas csoportot néhány, politikai kérdések iránt érdeklődő munkás színesítette. Komáromban, a központi körforgalom mellett tartott összejövetelen a nézők már sokkal városiasabb képet mutattak: a fiatalok aránya nőtt, és a közönség öltözködési stílusában is felfedezhető volt az Ausztriára jellemző, gondosan megválasztott divat. Tatán, ahol a budai agglomeráció találkozik az Öreg-tó körüli sportkultúrával, már egyre inkább színes pufimellények, Thule babakocsik, Hoka cipők és Salomon hátizsákok lepték el a nézőteret.