Mostantól már valóban biztosra vehetjük, hogy Kínában végre bejelentették a fiskális lazítás érkezését.


A kínai pénzügyminiszter-helyettes nyilatkozata szerint az idei évben a kínai fiskális politika rendkívül aktívan fog működni, és jelentős erőfeszítéseket tesznek a gazdasági növekedés ösztönzésére.

Kína hivatalosan is bejelentette, hogy aktívan fellép a fiskális politika terén, és gyorsítani kívánja a gazdaságélénkítő intézkedések végrehajtását.

mivel Peking idén növelni kívánja a közkiadásokat, hogy támogassa a gazdaságot, amelyet Donald Trump esetleges visszatérése és belső nehézségek is fenyegetnek.

"A 2025-ös fiskális politika iránya egyértelmű: nagyon proaktív lesz" - mondta Liao Min, a pénzügyminiszter-helyettes pénteki sajtótájékoztatóján. "Erőteljes támogatást fogunk nyújtani a gazdasági és társadalmi fejlődéshez."

Kína vezetői 2025-re jelentős fiskális támogatást ígértek a világ második legnagyobb gazdaságának. A kormányzati kiadások célja, hogy ösztönözzék a fogyasztást és finanszírozzák az infrastruktúra-fejlesztési projekteket, ezzel élénkítve a belföldi keresletet. Mindeközben az Egyesült Államok új kormányzata várhatóan szigorúbb vámokat vezethet be a kínai exporttermékekre.

Liao kifejtette, hogy az országnak bőséges lehetőségei és eszközei állnak rendelkezésére az új hazai és külső kihívások hatékony kezelésére.

A kormány bejelentette, hogy az idén számos speciális államkötvényt és helyi kötvényt fog kibocsátani, amelyek célja különféle programok támogatása és finanszírozása.

A modern technológiák, mint az okostelefonok és autók megvásárlásához nyújtott támogatások célja, hogy elősegítsék a gazdasági növekedést. E támogatások egy részét arra fordítják, hogy mérsékeljék a helyi önkormányzatok adósságkockázatait, ezzel biztosítva a pénzügyi stabilitást. Emellett a bankok feltőkésítése is prioritást élvez, ami lehetővé teszi számukra, hogy bővítsék hitelkihelyezési lehetőségeiket, ezáltal serkentve a lakossági és vállalati kölcsönzést.

Liao megerősítette, hogy a kötvénykibocsátás részletei jelenleg a szükséges jogi folyamatokon haladnak keresztül. A várakozások szerint a végső információkat a márciusi Országos Népi Gyűlés éves ülésén fogják nyilvánosan bemutatni.

A hatóságok azt is megígérték, hogy növelik a hivatalos költségvetési hiányt, ezzel is jelezve a növekedés ösztönzésének fontosságát. Peking jellemzően a GDP 3%-án tartotta a költségvetési hiányt, hogy fenntartsa a fiskális fegyelmet. A hivatalos költségvetési hiány nem tartalmazza a speciális államkötvények kibocsátásából származó hitelfelvételeket.

Related posts