Nem kopogtatott, hanem dühösen berúgta az ajtót a Nagy Fehér Reménység, mintha minden eddigi várakozás és csalódás most egyetlen mozdulatban tört volna össze.

Csütörtök éjjel, péntek hajnalban egy izgalmas esemény zajlott le, amelyet az utóbbi évek legnagyobb érdeklődése övezett az NBA világában. Igaz, hogy csak a nyári ligáról van szó, nem pedig egy komoly tétmérkőzésről, de a hangulat Las Vegasban valósággal felerősítette a várakozást. A Dallas Mavericks és a Los Angeles Lakers összecsapása igazi slágermérkőzésnek ígérkezett. A figyelem középpontjában Cooper Flagget, az idei draft első választottja állt, aki már az első pillanattól kezdve lenyűgözte a közönséget, amikor egy látványos zsákolással tette emlékezetessé a debütálását.
Victor Wembanyama két évvel ezelőtti NBA-debütálása óta sosem látott jegyárak uralkodtak a nyári liga mérkőzésein, különösen csütörtök este a Las Vegas-i Thomas & Mack Centerben. Az átlagos belépő ára elérte a 223 dollárt, míg a legdrágább jegyért 3 073 dollárt kértek el – ez több mint egymillió forintot jelent. Mindez egy olyan bemutató jellegű mérkőzésért, amely semmiféle tétet nem hordozott!
Természetesen, ha tudjuk, hogy a Dallas Mavericks a Los Angeles Lakers csapatát fogadta, amelyben ott volt a júniusi draft első választottja, Cooper Flagg, a Nagy Fehér Reménység, akit már most, mindössze 18 évesen a legendás Larry Birdhez hasonlítanak, akkor nem meglepő, hogy izgalommal vártuk a mérkőzést. Főleg, hogy a Lakersnél bemutatkozott LeBron James fia, Bronny is, aki 20 évesen még nem mutatta meg a várt fényességet az első profi idényében.
A Maine állambeli Newportból származó Flagg csupán egy évig tanult a neves Duke Egyetemen, de ez az egyetlen szezon elegendő volt ahhoz, hogy elnyerje az ország legjobb egyetemi kosarasának járó címet. Ráadásul egyhangúlag beválasztották a 2024-2025-ös idény legjobb egyetemi ötösébe is.
Csütörtök este, a Thomas & Mack Center lenyűgöző atmoszférájában, 18 645 lelkes szurkoló szeme előtt lépett pályára a Mavericks kezdőcsapata. A 32-es szám büszkén díszítette a hátát, amikor belevágott a játékba, megidézve ezzel a csapat szellemiségét és energiáját.
Az első emlékezetes pillanat nem késlekedett sokáig. A játékos a saját palánkja alatt szerzett labdát, majd mint egy villám, átszáguldott a pályán. A védők között átugorva, egy lélegzetelállító zsákolással hozta lázba a közönséget, akik azonnal talpra ugrottak a látványtól.
Flagg egyértelműen lámpalázasnak tűnt, ahogy felállt a védelem ellen, kezében dadogva tartotta a labdát. Azonban a gyors lerohanások során remekül kamatoztatta atlétikus képességeit. Ráadásul a 204 centiméteres bedobó nem sajnálta a gólpasszokat sem, bőségesen osztotta meg azokat csapattársaival.
A mérkőzés végén Flagg lenyűgöző blokkjával, majd egy ügyes asszisztjával biztosította a Dallas számára a szoros, 87-85-ös győzelmet.
Flagg statisztikái nem voltak kiemelkedőek, azonban a szakértők hangsúlyozták sokoldalú játékát. 32 perc leforgása alatt ezt érte el:
Semmi különös, különösen a dobószázalék gyengécske, de a meccs kulcsmozzanatai az ő nevéhez fűződtek. Eközben LeBron James fia sem parádézott. Bronny statisztikája 21 perc alatt: 8 pont, 2 lepattanó, 2 assziszt, 1 eladott labda, 2/8 mezőnyből, 1/6 triplából, 3/4 büntetőből.
Flagg önkritikája garancia arra, hogy a jövőben még ennél is jobb teljesítményre számíthatunk.
Könnyen lehet, hogy ez volt életem legpocsékabb játéka