**Niceától Napjainkig: A Közös Hit és a Multikulturalizmus Kihívásai** A Niceai Zsinat döntései óta eltelt évszázadok során a közös hit és a multikulturalizmus egyre bonyolultabb kihívásokkal néz szembe. A kereszténység korai időszakaiban a hit egysége a

Niceától Napjainkig: A Közös Hit és a Multikulturalizmus Kihívásai Neves professzorok tartanak előadást a szabadkai Károli Gáspár Protestáns Kutatóközpontban
A szabadkai Károli Gáspár Protestáns Kutatóközpont immár harmadik alkalommal hívja életre a nemzetközi Károli Fórumot.
A rendezvény, melynek időpontja június 14-e, szombat, 10 óra, Szabadkán, a Proletár brigádok utca 90. szám alatt valósul meg.
A fórum címét így formálhatnánk meg egyedibben: "A Niceai Zsinattól a Mai Korig: A Közös Hittételek és a Multikulturalizmus Szembenéző Kihívásai".
Az ünnepség izgalmas kezdettel indul: a Pro Musica kamarakórus lép színpadra, hogy varázslatos dallamaival megörvendeztesse a közönséget. Ezt követően Szűcs Kószó Izabella, a központ elnöke szívből jövő köszöntőbeszédet mond, amelyben kifejezi a rendezvény fontosságát és a közösség összetartozását.
Az idei Károli Fórum kiemelkedő előadói között üdvözölhetjük Dr. habil. Oborni Terézt, a HUN-REN BTK Történettudományi Intézet tudományos főmunkatársát és egyetemi docensét az ELTE BTK-n, valamint Prof. Dr. Kurucz Györgyöt, a Károli Gáspár Református Egyetem elismert egyetemi tanárát, mindketten Budapest szívében tevékenykednek.
Az eseményről bővebb információkat ITT találhatsz.
A rendezvény mögött a Vajdaság Autonóm Tartomány Oktatási, Jogalkotási, Közigazgatási és Nemzeti Kisebbségi - Nemzeti Közösségi Titkárságának támogatása áll.
Károli Gáspár szobra egy figyelemre méltó műalkotás, amely a magyar reformáció egyik kiemelkedő alakját, Károli Gáspárt, a Biblia első teljes magyar fordítóját állítja középpontba. A szobor nemcsak a művészet, hanem a magyar kulturális örökség szempontjából is jelentőséggel bír. Károli Gáspár tevékenysége a 16. században végzetes hatással volt a magyar nyelv és irodalom fejlődésére. Az ő nevéhez fűződik a 1590-ben megjelent Károli Biblia, amely a protestáns irányzatok számára alapvető szövegként szolgált. A szobor által megörökített figura a tudás és a hit megtestesítője, amely inspirációt nyújt a mai generációk számára is. A szobrot gyakran látogatják diákok, történészek és turisták, akik szeretnék megismerni Károli Gáspár munkásságát és annak jelentőségét a magyar nyelv és kultúra szempontjából. A műalkotás elhelyezése gyakran szimbolikus, hiszen olyan helyeken található, ahol a tudás és a szellemi értékek ünneplése központi szerepet játszik. E szobor megalkotása és elhelyezése emlékeztet minket arra, hogy a múlt hőseinek munkássága ma is formálja közösségünket és identitásunkat.
Itt az év ajánlata: te nyugodtabb, mi még jobbak leszünk!
A visszajelzések alapján három dolog idegesít a honlapon:
A mi problémánk pedig az, hogy nem tudunk még több saját anyagot előállítani, mert a mintegy húsz önkormányzat nulla dinárt hagyott jóvá a beadványainkra, és a Magyar Nemzeti Tanács - a pártházból érkező, mondvacsinált okokra hivatkozva - évek óta nem javasolja támogatásra a pályázatainkat.
Segítsünk egymáson! Napi húsz dinárért (0,17 euró) legyél a Szabad Magyar Szó előfizetője, így megszabadulsz a felugró reklámoktól, elolvashatod a Plusz rovatban megjelenő cikkeket, és nem mellékesen ezzel is hozzájárulsz, hogy továbbra is a Szabad Magyar Szó legyen a legolvasottabb vajdasági magyar honlap és még több helyi témáról számoljunk be!
U. i. Ha kétszáznál több előfizetőnk lesz, bizisten, még egy olvasószerkesztő alkalmazását is megfontoljuk!