Orbán Viktor közbenjárásának köszönhetően Dodik megúszta az Interpol által kiadott elfogatóparancsot.

A boszniai szövetségi ügyészség nemzetközi elfogatóparancsot adott ki Milorad Dodik ellen, amit a bosnyák politikus a közösségi médián keresztül hozott nyilvánosságra. Köszönetét fejezte ki a szerb államfőnek és Orbán Viktornak is. Dodik, aki a boszniai Szerb Köztársaság elnöke, február végén kapott elítélő ítéletet, és letartóztatása is elrendelésre került, ám ennek ellenére több állomást is tett, köztük Moszkvában is megfordult.
Milorad Dodik a közösségi médiában tudatta, hogy az Interpol elutasította a Bosznia-Hercegovina bíróságának kérelmét, amely nemzetközi elfogatóparancs kibocsátását kérte ellene és Nenad Stevandics ellen. Az elutasítást az Interpol 3. alapszabálya indokolja, amely a politikai üldözés tilalmát hangsúlyozza.
Alekszandar Vucsics elnök most hívott, hogy értesítést kapott az Interpoltól, miszerint Szerbia fellebbezését helybenhagyták, így az Interpol elutasította a Bosznia-Hercegovinai Bíróság kérését
- fogalmazta meg a Bosznia-Hercegovinai Szerb Köztársaság vezetője. Bejegyzésében kifejezte háláját Alekszandar Vučić szerb elnöknek a nyújtott támogatásért, továbbá külön köszönetet mondott Orbán Viktor magyar miniszterelnöknek, valamint azoknak az országok elnökeinek, akik szolidaritásukkal és fellebbezéseikkel támogatták az ügyet.
Február 26-án a boszniai szövetségi bíróság Christian Schmidt nemzetközi főképviselő döntéseinek figyelmen kívül hagyása miatt első fokon egy év letöltendő börtönbüntetésre ítélte Milorad Dodikot , és hivatali tevékenységeitől hat évre eltiltotta őt. Röviddel ezután a boszniai szerb parlament megszavazta az entitás igazságügyi rendszerének elszakadását a szövetségitől . Ezt a törvényt az ország alkotmánybírósága hatályon kívül helyezte.
A bosnyák politikus letartóztatását a boszniai szövetségi főügyészség március elején rendelte el, mivel úgy ítélték meg, hogy tevékenysége veszélyezteti az ország alkotmányos rendjét. A vádak szerint Radovan Viskovic, a boszniai Szerb Köztársaság miniszterelnöke, valamint Nenad Stevandic, a többségében szerbek lakta régió parlamentjének elnöke is érintett a kialakult helyzetben.
Milorad Dodik hétfőn Moszkvában tartózkodott, ahol egy videóüzenetet tett közzé, amelyben Vlagyimir Putyin orosz elnököt méltatta. Kiemelte, hogy "május 9-én, Vlagyimir Putyin meghívására ismét itt leszek, hogy együtt ünnepeljük a fasizmus feletti győzelem 80. évfordulóját". A boszniai szerb elnök, aki belföldi elfogatóparancs alatt áll, a múlt hétfőn Belgrádba utazott, majd egy nappal később Tel-Avivba ment, ahonnan csütörtökön tért haza.
A magyar miniszterelnök február 17-én a Karmelita kolostor falai között fogadta a boszniai Szerb Köztársaság elnökét. A találkozó során részletesen megvitatták a két ország közötti politikai és gazdasági együttműködés jövőbeli terveit, különös figyelmet szentelve a 2025-ös időtávra. Ez a diplomáciai esemény nem csupán a szokásos protokoll keretein belül zajlott, hanem egy olyan stratégiai megbeszélésnek is helyet adott, amely várhatóan jelentős hatással lesz a két fél közötti kapcsolatok alakulására.
Március elején politikai vihart kavart, hogy nem engedték leszállni Magyar Levente külügyi államtitkár gépét Szarajevóban, így Banja Lukában találkozotott Milorad Dodikkal, és tartott közös sajtótájékoztatót. A leszállás megtagadását Zukan Helez bosnyák védelmi miniszter azzal indokolta, hogy nem látta okát annak, miért kellett magyar katonai gépnek Bosznia-Hercegovinába mennie. Továbbá utalt arra, hogy aggódik, amiért 300 magyar terrorelhárító érkezett az országba, amiről még Milorad Dodik kötött megállapodást a magyar kormánnyal.
A magyar kormány kategorikusan elutasította azt a felvetést, miszerint a Terrorelhárítási Központ egységei Bosznia-Hercegovinába való gyakorlatozása mögött az állna, hogy elősegítsék a boszniai Szerb Köztársaság elnökének gyors Magyarországra szállítását, amennyiben a boszniai bíróság azonnali letartóztatásról határozna szeparatista lépései következtében. Orbán Viktor is megerősítette a cáfolatot, kijelentve, hogy "ilyen terv soha nem létezett".