Fedezd fel a titokzatos sétát Jókai nyomdokain, ahol miniszobrok várnak ránk! Bár Petőfi szobrát már elragadta a sors, jó hír, hogy végül előkerült. Nézd meg a történteket egy izgalmas videóban!


Élményszerű, a helyek felfedezéséről szóló sétával ismerteti meg Jókai munkásságát egy új szabadtéri kiállítás Komáromban. Az író bicentenáriumára készült értékes szobrocskákból egyet már el is loptak, ám a városi rendőrség gyorsan kézre kerítette a tettest.

"Fiataljainknak játékos formában szerettük volna bemutatni Jókait. Nyilvánvaló, hogy az olvasás a végső cél, de a fiatalok érdeklődése nem mindig erre irányul" - mondta Keszegh Béla, Komárom polgármestere a Jókai séta miniszobrainak "hivatalos" átadásán a sajtónak. Hozzátette, hogy ezek a séták az élményekre és Komárom felfedezésére összpontosítanak, nem pedig a száraz évszámok megjegyzésére.

A séta a Klapka térről kezdődik, és 19 izgalmas állomása révén szinte az egész belvárost felfedezhetjük. Az útvonal még az Erzsébet-szigetre is elvezet, ahol a természet szépségei és a városi élet találkoznak. A túra során felfedezhetjük Komárom híres látnivalóit és rejtett kincseit, amelyek egyedülálló élményt nyújtanak a város történelmében és kultúrájában.

- de azokat úgy, ahogy a köztéri emlékek Jókaihoz vagy regényeihez kötődnek. Emellett az író gondolatait hordozó járdafeliratokkal és nyolc szabadtéri miniszoborral is találkozhatunk. Utóbbiak Cseh Gábor szobrászművész keze munkáját dicsérik. Többek közt olyan valós személyeknek állítanak emléket, mint a barát Petőfi Sándor, vagy az első feleség Laborfalvi Róza - de a konyhaművészet és a regénybeli állatalakok is testet öltöttek a szobrokban,

A város feltett célja, hogy a szlovákok is megismerjék Jókai munkásságát, ezért például az "járdaidézetek" szlovákul is elkészültek, míg a séta tájékoztató füzetét is lefordítják az államnyelvre. Ugyancsak feltett cél, hogy a térkép applikációként is hozzáférhető legyen, s így a mobiltelefonok segítségével lehet majd teljesíteni a túrát. Amíg azonban ez nem történik meg, addig a papíralapú térkép alapján tájékozódhatnak az érdeklődők, amelyek ingyen hozzáférhetőek a Klapka téren található turisztikai irodában.

Related posts