"Szállj ki a kenuból!" – adta ki a parancsot Magyar Péternek, miután mindenkit a pokolba küldött.

"Ó, kedves jó Istenem, ne hagyj el minket!" – kiáltott fel az ATV stúdiójában az MSZP elnöke, reagálva Jakab Péter ellenzéki összefogásának hírére. Komjáthi Imre emellett arról is beszámolt, hogy érkezett-e megkeresés a Fidesztől, valamint bírálta a Tiszán kenuzó Tisza-elnököt is.
Tordai Bence üzenetet küldött Magyar Péternek, Magyar Péter pedig eljuttatta azt az óellenzékhez. Hadházy is reagált, megint csak Magyar Péter felé. A DK is megszólalt, üzenve a Momentumnak, miközben Jakab Péter is megosztott valamit valakikkel, ahogy Vona Gábor is szólt. Tompos lemondása szintén üzenetként értelmezhető, és Gelencsér is kifejezte magát a DK irányába. Valaki esetleg kimaradt? Nos, kedves barátaim, nekem is van egy fontos üzenetem.
Így indította legutóbbi bejegyzését a közösségi platformján Komjáthi Imre, az MSZP elnöke, majd egy új bekezdésben kifejezte, hogy mit gondol a helyzetről, és mindenkit egyértelműen a maga módján irányított el!
Komjáthi egy újabb gyárbezárás ellen kívánt közös ellenzéki fellépést szervezni, ezért a következőképpen folytatta:
"Ha már eleget megosztottátok egymással a gondolataitokat és a közönség előtt is megmutattátok magatokat, de még mindig van mondanivalótok, akkor csatlakozzatok hozzánk holnap 10 órakor Gyöngyöstarjánban, a gyár előtt! Az ottani szakszervezeti támogatás után lehetőségetek nyílik beszélgetni a hatalomváltásról is!"
A történet hátterében az áll, hogy a gyöngyöstarjáni telephelyű villamosgépgyártó cég hirtelen leállította a gyártási folyamatokat. A döntés következtében 165 munkavállaló került nehéz helyzetbe, hiszen a cég alkalmazottai nemcsak a májusi és júniusi bérüket nem kapták meg, hanem június eleje óta kényszerszabadságon vannak. A helyzetre reagálva az MSZP aktivistái demonstrációt szerveztek a gyár épülete előtt, hogy felhívják a figyelmet a munkások problémáira. A párt elnöke a további lépésekről az ATV Egyenes beszéd című műsorában tájékoztatta a közönséget.
A Munkástanácsok Szakszervezet felkarolta a fontos ügyet, és az ország egyik legkiválóbb munkaügyi jogásza vállalta a jogi képviseletüket. Különleges helyzet alakult ki, hiszen egy széleskörű koalíció jött létre: nem csupán a szakszervezetek képviseltették magukat, hanem Horváth László, a térség fideszes országgyűlési képviselője is részt vett a megbeszéléseken. A szakszervezet tervei között szerepel egy törvényjavaslat kidolgozása, amelyet ősszel szeretnének a parlament elé terjeszteni. Kértem Horváthot, hogy támogassa az elképzeléseinket, és ő ígéretet tett erre. Ez a helyzet rendkívüli, hiszen az elmúlt években ritkán láttunk olyan együttműködést, ahol kormánypárti és ellenzéki képviselők közösen lépnek fel a szakszervezetek oldalán. Ez a tény pedig jól tükrözi a helyzet súlyosságát.
Komjáthi Imre a műsorban kifejtette, hogy az ellenzéki politikusok csak akkor hallatják a hangjukat, amikor az érdekük úgy diktálja, például az elmaradt gazdasági növekedés vagy az infláció problémájával kapcsolatban. Viszont, amikor valódi cselekvésre lenne szükség, akkor inkább egymásnak üzengetnek, minthogy konstruktív lépéseket tennének.
"Jogos a felháborodásom, mikor egymásnak üzengetnek, de arra nem képesek, hogy mondjuk Magyar Péter kiszálljon a kenuból, eljöjjön több ezer emberrel, és odaálljon a gyöngyöstarjáni asszonyok mellé, és azt mondja: eddig és nem tovább."
A felvetésre, miszerint az MSZP részt venne Jakab Péter által életre hívott Tiszán túli ellenzéki összefogásban, Komjáthi így reagált:
Ó, drága Istenem, ne hagyj el minket! Az MSZP mindig is a közös fellépés motorja volt, számos sebet kaptunk ez alatt. 2022-ben is folyamatosan hívogattuk az ellenzéki pártokat, hogy együttműködjünk. Emlékszem, amikor Tompos Márton vezetésével a Momentumosok részt vettek egy találkozón, és gúnyosan néztek ránk, mintha csak azt kérdezték volna, mit akarunk mi az összefogással. A jobbikosok is eljöttek egy megbeszélésre, ahol azt mondták, hogy mindennel egyetértenek, de semmilyen közös nyilatkozatot nem hajlandók aláírni.
Az MSZP elnöke hozzátette: Nincsenek ilyen tárgyalások.
A felvetésre, miszerint a Fidesz közvetlen kapcsolatba lépett volna az MSZP-vel a választások kapcsán, hogy közösen induljanak és támogatást nyújtsanak egymásnak - ezt Fekete-Győr András, a Momentum korábbi elnöke állítja, miközben a Fidesz ezt határozottan cáfolja - a pártelnök világosan kijelentette: