A Dunaferrtől több mint kétezer munkavállaló elbocsátása várható.
Először szólalt meg Till Tamás gyilkosának felesége: "Ha megkapja a 15 évet, én ugyanúgy fogok rá várni"
Bejelentették a csoportos létszámleépítési szándékukat a dunaújvárosi vasmű két cégénél a Duna Furnance Dunai Vasmű Kft. és a Dunarolling Dunai Vasmű Kft. felszámolóbiztosai. A dolgozóknak küldött, a HVG által megismert levélből kiderült, hogy az erről szóló tárgyalásokat a tájékoztató átadása után legalább hét nappal kezdik meg. A tárgyalási kötelezettség a megállapodás megkötéséig, ha pedig ez nem sikerül, akkor legalább a tárgyalás megkezdését követő tizennégy napig áll fenn.
A levélben nem írták meg, hogy hány dolgozó elbocsátását tervezik, de a leépítés akár több ezer főt is érinthet, hiszen lényegében a vasmű fő cégeiről van szó.
Az elbocsátási tárgyalások során a felszámolók aktívan keresik a potenciális vevőket a cégek számára. Jelenleg azonban csupán azt vizsgálják, hogy egyáltalán van-e érdeklődés a vasmű iránt. Az ajánlatokat április 25-ig fogadják el.
A kormány közreműködésével 2023-ban már megtörtént a Dunai Vasmű eladása a Liberty Steelnek. Az indiai hátterű acélipari óriás azonban nem tudta teljesíteni az ígéreteit. Tavaly a bérek kifizetése is csak a munkások tüntetései után, nehezen valósult meg az új tulajdonos részéről, végül pedig az üzlet megbukott, így a Dunaferr megmentésének feladata ismét a kormányra hárult. A vállalat hónapok óta állami támogatásra szorul, a munkavállalók bérét pedig a bérgarancia alapból kellett rendezni.
A korábbi események tükrében rendkívül nehéz lesz olyan vevőt találni, aki hosszú távon képes és hajlandó üzemeltetni, valamint fejleszteni a dunaújvárosi vasművet. A Dunaferr leállása óriási kihívások elé állítja a város és a térség lakóit, hiszen Dunaújváros gazdasága és a helyiek munkahelyei évtizedek óta a vasmű termelésére épülnek. Az ipar összeomlása nem csupán gazdasági válságot, hanem a közösség jövőjét is veszélyezteti.