Az Uzsoki utcai kórházban egy alternatív várólistát is fenntartanak, amely párhuzamosan működik a hagyományossal.


Nagy Ervin megosztotta gondolatait lánya édesanyjával való kapcsolatáról és a szakításról. "Amikor Szandrával kezdtük, fogalmam sem volt arról, merre tartunk..." – kezdte el mesélni a nehéz időszakot.

Egyes ellátásokra hosszú várólisták vannak az állami kórházakban. Az RTL Híradónak nyilatkozó névtelen forrás állítása szerint ő például 2030-ra kapott időpontot csípőprotézis-műtétre az Uzsoki Utcai Kórházban. Ugyanakkor van lehetőség hamarabb hozzájutni a szükséges ellátáshoz, ha a beteg hajlandó 2,5-2,8 milliót fizetni: a kórház Térítéses Betegellátó Osztályán ugyanis állítólag működik egy párhuzamos várólista. A csatorna szerint ezért ilyenkor egy magáncégnek fizet a páciens, de ugyanúgy az állami kórházban látják el.

Az RTL érdeklődésére az Uzsoki Utcai Kórház közölte, hogy a térítéses ellátási osztály a kórház struktúrájának része, azonban állami támogatásban nem részesül. Ennek következtében a működése nem hatással van az állami ellátásban részesülő betegek várólistájára. A térítéses szolgáltatásokkal kapcsolatos betegellátást betegút-szervező cégek végzik, így a térítéses beavatkozások díja nem a kórházhoz kerül.

Kunetz Zsombor egészségügyi szakértő szerint azonban ez nem állja meg a helyét. Meglátása szerint elképzelhetetlen, hogy az érintett osztály ne kapjon az állami finanszírozásból, hiszen a rezsit is abból fizetik. Úgyhogy ez "csak csűrése-csavarása a tényeknek", mert az a pénz is a betegtől származik, ami a közvetítőn keresztül jut el a kórházhoz. Hozzátette: "teljesen mindegy ebben az esetben, hogy közvetve vagy közvetlenül kapják-e a betegtől a térítési díjat".

A Belügyminisztérium úgy reagált, hogy a kórházban működő eljárás nem törvényellenes, mivel "a kórház tényszerűen a biztosítótól soha nem is kér és nem is kap térítési díjat".

Korábban a Blikk is beszámolt róla, hogy hosszú várólisták vannak egyes ellátásokra: az áprilisi információk szerint több mint 32 ezren várnak műtétre, akik közül 8 129-en csípőprotézis-műtét miatt, 15 237-en pedig térdprotézis miatt állnak sorban. Az átlagos várakozási idő ezekre a beavatkozásokra 122, illetve 262 nap, de az ország különböző részein jelentősek az eltérések, ráadásul a túlsúlyosokat leveszik a várólistáról: ha nincs fogyás, nincs műtét se

Related posts